Як почуваються кольори?

Наше сприйняття кольорів тісно пов'язане з емоціями
Синій колір асоціюється зі спокоєм та гармонією

Наше сприйняття кольорів тісно пов'язане з емоціями. Різні барви можуть викликати цілу гаму почуттів – від радості до смутку. Як саме діють на нас кольори?

Синій колір асоціюється зі спокоєм та гармонією

Синє небо, море або озеро налаштовують нас на тихий лад. Приглушені сині відтінки навіюють ніжність та лірику. А ось яскравий синій має активізуючу дію, адже нагадує про нескінченність горизонту.

Зелений заспокоює, пробуджує надію і врівноважує нервову систему. Зеленим прийнято асоціювати екологічність і свіжість. Ця барва тісно пов'язана з природою.

Червоний - один з найбільш емоційних кольорів. Він символізує енергію, силу, владу і пристрасть. Але надмір насичених червоних тонів дратує людину.

Помаранчевий - яскравий і позитивний колір, що викликає почуття радості та оптимізму. Приємно теплі помаранчеві відтінки піднімають настрій. Це бадьорий колір, пов'язаний з успіхом.

Жовтий має подвійну природу. З одного боку, це сонячний і щасливий колір, що символізує інтелект, творчість, натхнення. Але надмірне використання жовтого також може дратувати. Блідо-жовті тони деякі асоціюють зі зрадою і ревнощами.

02.03.2024 | Просмотры: 918